Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
AKCEPTUJĘ
 
Szkoła Podstawowa nr 1 Poznań
Herb RP
Szkoła Podstawowa nr 1 w Poznaniu

 

MATERIAŁY ARCHIWALNE

2018.01.03

Z życia klasy 2c

2018.01.03

Szlachetna Paczka

Tegoroczna Szlachetna Paczka zorganizowana w naszej szkole zakończyła się pełnym sukcesem.

Zaangażowanie uczniów, ich rodziców i nauczycieli całej szkoły było godne podziwu!

Zebrano 1631 zł oraz zgromadzono dary rzeczowe, dzięki czemu udało się spełnić wszystkie potrzeby z listy. Uczniowie klasy 3c (GIM) pięknie i starannie spakowali wszystkie paczki.

W transporcie paczek do magazynu Szlachetnej Paczki pomogli zaprzyjaźnieni z naszą szkołą Amerykanie, którzy organizowali już kilkukrotnie konwersacje w naszej szkole.

Podczas przekazywania paczki, Wolontariuszka była świadkiem łez wzruszenia i nieopisanej radości obdarowywanej.

Udało Nam się sprawić, że te Święta stały się dla kogoś wyjątkowe.

Podopieczna Szlachetnej Paczki przekazuje ogromne podziękowania za okazane serce.

Jako główny organizator Szlachetnej Paczki w naszej szkole, również serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym.

Zapraszamy do galerii.

2018.01.02

Jasełka

Jasełka w wykonaniu uczniów z klasy 2B.

Scenariusz i reżyseria: A. Musiał, J. Zwolińska

Dekoracje: A Wasyl-Górska

2017.12.01

20171205_skc.jpg

2017.11.30

Szanowni Państwo,

jak w minionych latach organizujemy zbiórkę słodyczy, z których przygotujemy paczki dla dzieci z potrzebujących rodzin z naszej szkoły.

Mamy także prośbę o wsparcie dla Jagody i jej rodziny. Jest to 2 letnia dziewczynka urodzona w 24 tygodniu, jest głęboko upośledzona. Jej rodzeństwo nie chodzi do naszej szkoły, ale Jagoda jest nam znana. Gdyby ktoś z Państwa chciał wesprzeć rodzinę przez zakup pieluch (rozmiar 4), chusteczek nawilżanych, płynów do kąpieli lub kosmetyków do pielęgnacji dziecka na pewno sprawi tej rodzinie ogromną radość.

Tradycyjnie NIE zbieramy pieniędzy! Jeśli ktoś chciałby w inny sposób pomóc rodzinie - przekażemy kontakt. SKC jednak NIE pośredniczy w przekazywaniu pieniędzy.

Udało się pozyskać od PZC przy parafii o. Pio paczki żywnościowe i prezenty świąteczne dla dzieci, dlatego prosimy o przynoszenie tylko słodyczy.

Gdyby ktoś z Państwa dysponował większą ilością toreb prezentowych - przyjmiemy z radością :)

Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu z okazaną pomoc

K. Tomiak
SKC

20171215_skc.jpg

2017.12.22

KONCERT ŚWIĄTECZNY

Chciałabym serdecznie podziękować uczniom naszej szkoły za przepiękny koncert świąteczny. Dziękuję Oli Marcinkowskiej, Oli Roszak, Kindze Morawskiej, Wiktorii Boryczewskiej, Julii Dąbrowskiej, Wiktorii Majewskiej, Natalii Orwat, Basi Stafiniak, Łukaszowi Zajączkowskiemu Antkowi Hańczakowi oraz p. Adamowi Szulczewskiemu. Dziękuję p. Małgorzacie Głowackiej oraz p. Magdalenie Mruk Barańskiej za pomoc. Dziękuję również p. Ani Wasyl Górskiej za wyjątkową scenografię.

Zapraszamy do galerii.

2017.12.18

CITYTRAIL

Natalia Serafin - klasa 1E w dniu 16.12.17r uczestniczyła w biegu CITYTRAiL Junior na dystansie 300m. Dobiegła na metę jako trzecia zawodniczka. Podczas biegu reprezentowała SP 1.

Zapraszamy do galerii.

2017.12.15

SKC - wizyta w Domu Opieki Społecznej Ugory

W miniony czwartek (14 grudnia) 38 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, udało się z wizytą do Domu Opieki Społecznej Ugory.

Nasze dzieci, swoim zachowaniem i podejściem do osób starszych i chorych, zaimponowały nam - opiekunom, jak i pracownikom DPSu. Z całą pewnością możemy być z nich dumni!

Zapraszamy do galerii.

A. Rożek
J. Zwolińska
K. Tomiak

2017.12.15

Szanowni Państwo,

Zakończyliśmy kolejną zbiórkę świąteczną. W tym roku obdarowaliśmy prezentami i artykułami spożywczymi kilkanaście rodzin. Pomogliśmy Jagodzie, jej rodzicom i rodzeństwu. Ogromnie dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie.

Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas przy parafii pw. św. Ojca Pio z Pietrelciny - za przekazane produkty żywnościowe i paczki dla dzieci, rodzicom i uczniom z naszej szkoły, którzy włączyli się do akcji.

Niestety, ze zbiórki w szkole nie udało nam się zebrać zbyt dużo produktów: słodyczy, kosmetyków i pieluch. Postanowiliśmy przeznaczyć 100 zł z ostatniej Loterii SKC na zakup pieluch dla Jagody. "Z nieba spadła" nam także mama jednego z uczniów, która przekazała kilkanaście gotowych paczek ze słodyczami, inna mama przekazała kilkanaście kilogramów ryżu i makaronu. Największym wsparciem była Caritas parafialna.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję w imieniu obdarowanych rodzin !!!

201712_skc2.jpg

skc

2017.12.15

Dzień Wolontariusza

Dnia 13 grudnia na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obchodzony był V Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Integralną część wydarzenia stanowiła I Konferencja Naukowa „Wolontariat przez pokolenia”, podczas której Pan Krzysztof Tomiak wraz z Marią Madej - przewodniczącą koła - wygłosili referat „"Wirus" idei wolontariatu w szkole”. Z kolei w dalszej części uroczystości Pani Aleksandra Rożek poprowadziła warsztaty dla studentów i pracowników Wydziału zatytułowane „Niezbędnik nauczyciela-terapeuty. Wybrane metody pracy indywidualnej i grupowej”.

Zapraszamy do galerii:

skc

2017.12.15

6D w Orkiszowych Polach – promowanie zdrowego żywienia

Zapraszamy do galerii.

2017.12

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE I JASEŁKA KLASY 2B

Zapraszamy do galerii.

2017.11.21

ZŁOTY MEDAL

W Węgrowie w dniach 10-11.11.2017 r. uczennica z naszej szkoły WIKTORIA NOWICKA Z KLASY III D zdobyła PUCHAR POLSKI KICKBOXINGU KADETÓW I JUNIORÓW W LIGHT-CONTACK oraz TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA WĘGROWA POINT FIGHTING DZIECI organizowany przez Polski Związek Kickboxingu w Węgrowie.

Wiktoria zdobyła ZŁOTY medal w kategorii dziewczynek 7-9 lat w wadze 28 kg. Był to pierwszy start w tak kontaktowej dyscyplinie sportu jakim jest kickboxing.

Wiktoria wykazała się bardzo dużym opanowaniem oraz pokazała charakter pomimo tak młodego wieku.

Ciężka praca w przygotowaniach do zawodów przyniosła zasłużony sukces dla Wiktorii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GRATULACJE!

Jolanta Olearska

Zapraszamy do galerii.

2017.11.20

Szpikowa Paczka

W naszej szkole ruszyła przedświąteczna zbiórka potrzebnych artykułów dla podopiecznych Fundacji Dar Szpiku im. Anny Wierskiej. Do 30 listopada można przynosić nowe: zabawki, gry, artykuły papiernicze, pościele, ręczniki, koce, chemię domową typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia, okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środki dezynfekujące itp. Artykuły można przynosić do kartonów umieszczonych przy każdej portierni. Fundacja przekaże zebrane artykuły swoim podopiecznym - pacjentom onkologicznym i ich rodzinom.

Więcej informacji o akcji na stronie Fundacji: http://darszpiku.pl lub na Facebooku.

20171120_sp.jpg

2017.11.14

FESTYN OSIEDLOWY

20171118_festyn.jpg

2017.11.13

LEON KLASY 2-3

Konkurs z języka angielskiego LEON odbędzie się w najbliższą środę 15.11.2017r.

Uczniowie, którzy zapłacili i zostali zapisani na konkurs proszeni są o przyjście do sal o godzinie 13.40

klasy, które uczy p. M. Ciura - sala 12
klasy, które uczy p. A. Wasyl-Górska - sala 44.

Prosimy o punktualność i zabranie ze sobą długopisu czarnego lub niebieskiego

2017.11.13

LEON KLASY 4-7 SESJA JESIENNA

Konkurs z języka angielskiego LEON odbędzie się w najbliższą środę 15.11.2017r.

Uczniowie, którzy zapłacili i zostali zapisani na konkurs proszeni są o przyjście do sal o godzinie 11.40

klasy 4 - sala 130 p. Joanna Grzybowska
klasy 5 - sala 129 p. Aleksandra Frątczak
klasy 6 i klasy 7 - sala 131 p. Maria Niżyńska.

Konkurs rozpoczynamy o 11.40 Prosimy o punktualność i zabranie ze sobą długopisu czarnego lub niebieskiego.

2017.10.30

KONKURS

Dla wszystkich uczniów klas SP i Gimnazjum ogłaszamy konkurs fotograficzny pt. „Jesienne klimaty Strzeszyna”.

Zachęcamy do odkrywania i utrwalania jesiennych uroków okolicy, w której mieszkacie.

Zdjęcie konkursowe prosimy opisać: klasa, autor, miejsce i data wykonania.

Fotografie przesyłamy na adres: konkursfotograficzny.sp1@gmail.com do poniedziałku 13 listopada.

Wszystkie prace będą zaprezentowane w sobotę 18 listopada br. podczas Festynu Rodzinnego organizowanego przez Radę Osiedla Strzeszyn, a autorzy najciekawszych fotografii zostaną nagrodzeni!

Koordynatorzy konkursu:
Beata Tomaszewska
Lucyna Skubiszyńska

2017.10.18

„Niezwykły koncert”

7 października 2017 r. w murach naszej szkoły odbył się niezwykły koncert charytatywny. Wystąpił zespół muzyczny, jeszcze bez nazwy, w składzie: Hubert Łapa, Mateusz Żeleśkiewicz , Maurycy Sujak i ich wspaniali goście – Weronika, Jagienka, Marysia, Igor i Jacek. Koncert dedykowali Noeli - uczennicy naszego gimnazjum, która ostatnio potrzebowała naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek.

Usłyszeliśmy naprawdę cudowny koncert, jeszcze takiego u nas nie było. Każdy z tych młodych ludzi dał z siebie wszystko, a efekt przerósł nasze oczekiwania. Zebraliśmy 2 158 zł, które zasiliło konto fundacji opiekującej się Noelą. To bardzo zdolni ludzie i dobrzy.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniach, szczególnie zespołowi, obsłudze, opiekunom i widzom za wspólną zabawę.

Dobro do nas wraca, warto pomagać innym! W planach drugi koncert już w przyszłym roku, na który Państwa zapraszam.

Noelko, jesteśmy z Tobą!

Ela Waraczewska

2017.10.20

KONFERENCJA

konferencja

21 października 2017 r. w Warszawie odbędzie się konferencja PASE, w czasie której nasza szkoła zostanie przedstawiona jako przykład placówki edukacyjnej promującej nauczanie włączające. W wykładzie prof. Katarzyny Karpińskiej-Szaj „Na miarę ucznia. O indywidualizacji w kształceniu językowym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" zostaną wykorzystane materiały dydaktyczne dokumentujące realizację projektu Innowacje pedagogiczne: „Z językiem angielskim przez świat” realizowanym przez Panie Elżbietę Moszyk i Aleksandrę Frątczak. Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji www.pase.pl/program

2017.10.15

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Dnia 2 października uczniowie klas 0-III obchodzili Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Tego dnia dzieci zapoznały się z elementami koncepcji Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, tworzyły teksty do historyjek obrazkowych oraz wykonały plakaty żyrafy, będącej symbolem komunikacji opartej na empatii i aktywnym słuchaniu.

Agnieszka Dzięcioł
Aleksandra Rożek
Lucyna Stalska
Agnieszka Stefaniak

Zapraszamy do galerii.

2017.10.06

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nauczyciele rozpoczynali lekcje od odczytania fragmentu swojej ulubionej lektury z lat szkolnych. Tradycja ta została ogłoszona przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. My wzięliśmy w niej udział po raz drugi. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi uczniowie będą chętniej sięgać po literaturę oraz dzielić się swymi zainteresowaniami z młodszymi .

Małgorzata Głowacka
Patrycja Niestrój

2017.09.27

KONCERT DLA NOELI

20170927_koncert.jpg

2017.09.20

KOMUNIKACJA - ZMIANY

Uprzejmie informuję, że w dniu 29 września (piątek) od godz.16.00 do godz.24.00 zamknięty zostanie przejazd kolejowy przy stacji Poznań Strzeszyn. W związku z powyższym autobusy linii nr 60 jadące z Garbar kończyć będą swoją trasę na pętli w Podolanach. W tym dniu autobusy linii nr 60 nie będą realizowały odwozów młodzieży z Państwa szkoły przy ul. Safony o godz. 16.25, 17.25 oraz 19.05.

 
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.1